TENCZYNIANKI  29/07/2017 23:00
     Początek koła (zespołu) sięga 1952 roku i działało ono z przerwami z różnych powodów, jednak reaktywowało się w 2003 roku w którym odmłodzono skład i nowe panie aktywnie działają do dziś.  Zawody pań z koła są różne: jest dyrektor przedszkola w Tenczynku, kosmetyczka, krawcowa,  muzyk.
W zespole jest też dwóch panów, którzy dzielnie wspierają rozśpiewane panie.

Artystyczny styl zespołu koła to oczywiście folklor, jednak zespół sięga także do muzyki różnej. Uświetnia imprezy typu: dożynki, organizuje spotkania opłatkowe dla mieszkańców wsi, dni kobiet, dzięń babci i dziadka, dni Tenczynka, działa też przy Fundacji Pomocy Dzieciom w Tenczynku.
Co roku aktywnie bierze udział w Konkursie pieśni patriotycznej w Woli Filipowskiej zdobywając nagrody i wyróżnienia. Współpracuje również z Kapitułą Sztandaru Kupców z Sukiennic, Wreszcie, bierze udział w programie Cała Polska czyta dzieciom, organizuje spotkania w przedszkolach i szkołach przekazując dzieciom i młodzieży tradycje związane ze środowiskiem ziemi tenczyńskiej. 

Przede wszystkim jednak jesteśmy zespołem rozśpiewanym i roztańczonym  - mówią o sobie "pozytywnie zakręcone", pełne werwy i humoru członkinie zespołu.

No i jak tu ich nie zaprosić na krakowskie Planty . Zatem Tenczynek - Krakowowi w folklorystycznym tańcu i śpiewie . Do zobaczenia więc na wrześniowym niedzielnym koncercie w Altanie Muzycznej vis-a-vis Cafe Zakopianka.

Koncert da też okazję do zbiórki pieniędzy na zakup budek lęgowych dla ... wróbli !!!
  
Więcej  o tej akcji na krakowskich Plantach; w programach, afiszach i informacji w naszej kawiarni Zakopianka na Plantach, a także na naszej stronie BUDKA DLA WRÓBLA  i w mediach (Dziennik Polski, Gazeta Krakowska) .

Zapraszamy wszystkich na koncert o godz. 16.00 w niedzielę 9 września ..., będzie sympatycznie . 

 
9/09/2012 23.30 TU

Tanecznie, kolorowo, spontanicznie i śpiewnie było na krakowskich Plantach za sprawą TENCZYNIANEK.

Dziekujemy Wam za popołudnie w atmosferze piosenki ludowej i wielu innych standardów muzycznych które przeniosły nas w klimat dawnych zabaw przy ognisku ..
Znakomity dobór tematów muzycznych, świetna aranżacja i autentyzm to elementy którymi nacechowany był Wasz występ w Altanie Muzycznej .

TENCZYNIANKI znakomicie wkomponowały się w zielony pejzaż Plant, a nad to okrasiły akcję zbiórki pieniędzy na budki lęgowe dla wróbli (...) 

Dla jednych była to więc świetna zabawa , dla innych okazja do zapoznania się z tematem i do wzięcia udziału w "lekcji" ornitologii , dla innych zaś spontaniczna okazja do finansowego wsparcia inicjatywy Włodka Skoczylasa (matematyk i filozof) - człowieka o wielkim sercu i pomysłodawcy tego przedsięwzięcia któremu patronują;  Dziennik Polski i Gazeta Krakowska .

Pożegnaliśmy więc lato udanym koncertem ..."ku uciesze korzystających z przechadzek"  podtrzymując tradycję i dopisując do 185 - letniej historii kawiarni Zakopianka na krakowskich Plantach także pożyteczną akcję.
 
Może już na wiosnę przyszłego roku, wróble rodziny odwzajemnią się nam swoim - ptasim koncertem ..?