LETNIE WIECZORY Z TANGIEM NA PLANTACH

CAFE ZAKOPIANKA / ALTANA MUZYCZNA / PLANTY / KRAKÓW
Niedziele (VI-VII-VIIII) od godz. 19.00 do 22.00 ... i dłużej  foto; Marek Jasicki

 
Minęły 100-tne urodziny tanga, a ono wciąż trwa. Czemu jest popularne? Ponieważ tango nie zostało wymyślone przez choreografów ani mistrzów tańca lecz jest to taniec stworzony przez zwykłych ludzi. Nie jest to taniec seksualny, lecz zmysłowy. Bezsprzecznie jest to taniec dzikiej namiętności i czułej delikatności, taniec dominacji i uwodzenia.

Misją Anny i Marcina Sieprawskich (animatorów tego ruchu w Krakowie) jest popularyzacja tanga. Organizują więc milongi i pokazy tańca, angażują się w wiele przedsięwzięć artystycznych związanych z tangiem, organizują kursy, lekcje i warsztaty tanga.

Na swojej stronie:  
www.tango.krakow.pl  określają tango argentyńskie jako (zacytujmy);  taniec wyjątkowy, w którym emocje w niezwykły sposób łączą się z ruchem, muzyką i klimatem wieczoru.... i dalej że ...dla wielu osób stało się czymś więcej niż tylko tańcem; to sposób na spędzenie wieczoru, na spotkanie niezwykłych ludzi, na dobrą zabawę, na zapomnienie o całym świecie…, a dla wielu to sposób na życie ...

Na krakowskich Plantach , obok Cafe Zakopianka , a ścislej mówiąc - w Altanie Muzycznej, vis a vis najstarszej krakowskiej kawiarni (1826) już w poprzednich latach tańczono argentyńskie tango, mamy więc już kilkuletnią tradycję ...

To świetny pomysł na letnie wieczory w zielonej otulinie Starego Miasta i doskonałe uzupełnienie realizowanych tu przez Estradę Krakowską koncertów bohemy artystycznej Krakowa, tym bardziej że ta forma to także spektakl ruchu, światła i dźwięku i znakomita oferta dla tych którzy pragną innych doznań i uniesień (...)

Dla młodych jest to ekscytujący i zmysłowy taniec kontaktowy. Dla ludzi kochających życie to po prostu świetna zabawa. Dla ludzi starszych zaś, to taniec  nie wymagający większego wysiłku niż pójście na spacer. Słowem; tango jest równie atrakcyjne dla wszystkich .


Acha, jeśli nie chcesz tańczyć, możesz mile spędzić wieczór zasiadając w kawiarnianym ogródku "Zakopianki"  i racząc się ofertą napojów, drinków, czy piwa - po prostu posłuchać muzyki oglądając pary krążące po "parkiecie",  bo - jak mówi Marcin - tangu pomaga, gdy ktoś na nie patrzy .

Zapraszamy więc oglądających do Cafe Zakopianka na krakowskie Planty, a tańczących do Altany Muzycznej, w każdą pogodną niedzielę wieczorem . Milonga zaczyna się o godzinie 19:00 (wstęp oczywiście wolny).


W Krakowie jest dobry klimat dla tanga… Dobre powietrze …. A na krakowskich Plantach szczególnie ... Buenos Aires…

Kolejny sezon zaczynamy w niedzielę 19 czerwca 2016 !!!