WOJCIECH DĄBROWSKI
Spotkania z piosenką retro na krakowskich Plantach - także zimowo w kameralnych koncertach przy kominku w naszej kawiarni Zakopianka ... 

    


 


 Wojciech Mann, prezentując Wojciecha Dąbrowskiego podczas koncertu finałowego Szansy na sukces w Sali Kongresowej, stwierdził, że w piosence panuje prawdziwa demokracja. Oto po piętnastolatce wystąpi dyrektor szkoły. Wystąpił z sukcesem.

Wszystko co robi Wojtek wiąże się z sukcesem. W telewizyjnym cyklu edukacyjnym w przystępny sposób wytłumaczył zawiłości matematyki. Innym razem napisał podręcznik z matematyki. A ostatnim jego dziełem jest Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro. W tym roku będzie to już jego siódma edycja.


Jest autorem wielu piosenek, a także wydawcą i głównym redaktorem poczytnej gazety warszawskiej Głosu Ursynowa .
 
Harcmistrz Wojciech Dąbrowski stara się zmieniać świat. W 1958r. wstąpił do ZHP. Tam zdobył kwalifikacje pedagogiczne. Był m.in. komendantem Staromiejskiego Hufca ZHP Wawel w Krakowie, kierownikiem wydziału w Głównej Kwaterze ZHP, organizatorem harcerstwa na Ursynowie przy Szkole Podstawowej nr 305(obecnie Liceum im. Aleksandra Kamińskiego), gdzie w latach 1979-83 był dyrektorem. Uczył matematyki w kilku mokotowskich i ursynowskich liceach. Publikował w prasie harcerskiej Ściągę z matmy.
 
Ten niespokojny duch jest organizatorem cyklicznych Spotkań z piosenką w Natolińskim Ośrodku Kultury w Warszawie i w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Redaguje Antologię polskiej piosenki XX wieku, która publikowana jest w tygodnikach Południe w Warszawie i Głosie - Tygodnik Nowohucki w Krakowie.
 
A w Café Zakopianka od lat (w sezonie letnim) występuje w muzycznych koncertach typu karaoke, śpiewając wraz z publicznością stare polskie piosenki okresu międzywojnia i przybliżając publiczności genezę ich powstania, życiorysy autorów i kompozytorów panteonu polskiej twórczości muzycznej.
 
Tegoroczne koncerty Wojtka Dąbrowskiego to ostatnie soboty m-cy; lipiec-sierpień i wrzesień - zapraszamy na krakowskie rozśpiewane Planty . 
 
Gospodarzem muzycznych wieczorów jest Marek Jasicki.

 Chcesz zaprosić Wojtka Dąbrowskiego do swojego klubu-kawiarni, a może chcesz aby koncert piosenek retro uświetnił imprezę na zlecenie ? .., zadzwoń / napisz do nas .

Koncerty piosenek okresu 20-to lecia międzywojennego uzupełnia  - na życzenie Kontahenta - wystawa wielkoformatowa poświęcona wybitnym postaciom muzycznej sceny tamtego okresu.

  

 

Organizacja koncertów : ESTRADA KRAKOWSKA ul. Św. Marka 34 A / Planty - Pawilon Zakopianka / Kraków

tel,;  +48 12 421 40 45
fax.; +48 12 421 79 64
estrada@estrada.net.pl