JAZZ BAND BOBA 

 

Grali przed 30-to tysięczną publicznością Festiwalu Jazzu Klasycznego w Sacramento, a w Dreźnie ich koncertu słuchało pół miliona ludzi. Występowali razem z legendami tradycyjnego jazzu – w tym z Glenn Miller Orchestra. Spotkali się z Arnoldem Schwarzeneggerem (podówczas gubernatorem Kalifornii), a lider zespołu szczyci się dyplomem za krzewienie kultury amerykańskiej otrzymanym w 1986 roku z rąk prezydenta Ronalda Reagana. W sierpniu Boba Jazz Band zagra na ulicach i placach Krakowa dla mieszkańców miasta i odwiedzających je gości! 

Muzyka tak renomowanego zespołu jak Boba Jazz Band, grana w zgodzie ze swoją  tradycją: dla ludzi, na rozgrzanych słońcem ulicach miasta, dostarczy słuchaczom niekłamanej radości – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego - Bardzo się cieszę, że KBF może przyczynić się do organizacji tego świetnie zapowiadającego się cyklu koncertów.

Pianista Jan Boba odnosi sukcesy artystyczne od lat 60. ubiegłego wieku, był między innymi wieloletnim liderem Jazz Band Ball Orchestra. Wraz z całym krakowskim środowiskiem jazzu nowoorleańskiego i dixielandowego współtworzył legendę Krakowa – nieoficjalnej europejskiej stolicy jazzu tradycyjnego. Z tych doświadczeń w 1990 roku zrodził się Boba Jazz Band, który przez ćwierćwiecze utrzymuje wysoką artystyczną formę i uważany jest dziś za jeden z najlepszych polskich i europejskich zespołów specjalizujących się w tradycyjnym jazzie – swobodnie operując w stylistyce bluesa i swingu, czerpiąc inspiracje z muzyki filmowej czy przedwojennego kabaretu, potrafiąc porwać także do tańca ognistym boogie-woogie lub rytmami rodem z Ameryki Południowej. 

Łączący pokolenia na scenie i wśród publiczności, Boba Jazz Band zrealizował wiele programów telewizyjnych, nagrał 9 albumów CD oraz oprawę muzyczną do baśni o Królewnie Śnieżce dla Polskiego Radia. Dla zespołu najważniejszy jest jednak kontakt z rozbawioną publicznością i wspólne z nią muzyczne wędrówki w inny klimat i świat. „Tego nie zastąpi żadne studio na świecie” – mówią muzycy Boba Jazz Band i ruszają w sierpniu na krakowskie place, by publiczność nie musiała ich długo szukać. 


Zatem nasłuchujmy synkopowanych rytmów znajdując w Krakowie nasz Nowy Orlean już w najbliższych dniach:

7.08.15 – piątek – ogródek Café Art. Gallery Zakopianka na Plantach godz. 17-20.00

8.08.15 – sobota – pl. Szczepański (wejście do Pałacu Sztuki), godz. 17-20.00

9.08.15 – niedziela – ogródek Księgarni Kurant godz. 16-19.00

21.08.15 – piątek – plac przy ul. Nadwiślańskiej (Cafe&Wine), godz. 17-20.00

22.08.15 – sobota – obok kładki o. Bernatka, godz. 17-20.00

23.08.15 – niedziela – przed CORT, ul. Powiśle 11, godz. 16-19.00organizacja koncertów :
ESTRADA KRAKOWSKA ul. Św. Marka 34 A / Planty - Pawilon Zakopianka / Kraków

tel,;  +48 12 421 40 45
fax.; +48 12 421 79 64

estrada@estrada.net.pl