EDYTA GEPERT
 fot. Marek M. Jasicki

W Operze Krakowskiej odbył się koncert "Śpiewam życie" w wykonaniu Edyty Geppert i zespołu KROKE, z gościnnym udziałem Krzysztofa Herdzina i Tomasza Grochota, w reżyserii Piotra Loretza. Oprawą koncertu jest wirtualna scenografia Bartka Kulasa.

Edyta Geppert od ponad 25 lat zachwyca swym scenicznym wizerunkiem, niepowtarzalnymi koncertami, na których atmosfera skupienia wciąga każdego uczestnika. Znakomite interpretacje starannie dobranego repertuaru wzruszają, bawią i fascynują niezmiennie. Do tej pory sprzedała ponad 1,5 miliona płyt. Kilka lat temu połączyła swoje siły z fenomenalnym krakowskim zespołem KROKE, owocem ich współpracy jest wyjątkowy program i album CD „Śpiewam życie”, stworzony przy wydatnym udziale znakomitego aranżera Krzysztofa Herdzina i wszechstronnego perkusisty Tomasza Grochota, w reżyserii Piotra Loretza.

Artystka wykonuje około stu recitali każdego roku – lecz w ostatnich latach jej trasy koncertowe omijały Kraków. Tym bardziej wielkim wydarzeniem dla miłośników jej talentu był koncert w Operze Krakowskiej, na program którego złożyły się kompozycje bogate muzycznie, oparte na klimatach wywodzących się z tradycyjnych melodii żydowskich, bałkańskich, cygańskich; stanowiące połączenie tradycji z nowoczesnością, jazzu z muzyką klezmerską; lirycznych ballad i żywiołowych utworów.Krzysztof Herdzin / KROKE

Edyta Geppert, Krzysztof Herdzin i KROKE – to połączenie wręcz magiczne, ich wspólny koncert to spotkanie prawdziwych żywiołów muzycznych. Nieczęsto udaje się zgromadzić w jednym czasie i miejscu tak zapracowanych artystów (Kroke częściej można usłyszeć za granicą niż w rodzimym mieście), więc ich wspólny koncert  w oprawie scenografii wirtualnej krakowskiego artysty Bartka Kulasa, to rzadka okazja uczestniczenia w ich dopracowanym do perfekcji spektaklu muzycznym, który był prawdziwym Wydarzeniem Muzycznym .


 Organizacja koncertów ;
ESTRADA KRAKOWSKA ul. Św. Marka 34 A / Planty - Pawilon Zakopianka / Kraków

tel,;  +48 12 421 40 45
fax.; +48 12 421 79 64

estrada@estrada.net.pl