NINA REPETOWSKA
PIOSENKI XX LECIA MIĘDZYWOJENNEGO / RECITAL:  JA JESTEM PO TO ŻEBY KOCHAĆ

 


 
Nina Repetowska już strojem wprowadza nas w epokę tamtych tingeltangli ; taftą błyszczący klosz spódnicy, u góry wydekoltowana połyskliwa „kolczuga”, siatkowe pończochy, szałowe szpilki, długie czarne rękawiczki, srebrny lis lub czerwone boa, aksamitna „obróżka” na szyi, ostry makijaż, ruda głowa z wpiętym sztucznym kwiatem .
 
Repetowska śpiewa piosenki z międzywojennych kabaretów, głównie że jest po to żeby kochać ją i nic więcej- szlagier Marleny Dietrich z filmu „Błękitny anioł” z roku 1930.
 
Przeplatając recital rymowanymi monologami Repetowska ożywia melodie i rytmy przy akompaniamencie Pawła Bieńkowskiego z repertuaru Zimińskiej, Pogorzelskiej, Stefci Górskiej i Ordonki - idoli naszych ojców. Piosenkarska galeria kobiecych minisylwetek : jedna taka mala, druga ma wychodne, trzecia gra na mandolinie, czwarta taką ma naturę że stworzona jest do miłości … Marta, Andzia, Mania, czyli Nina Repetowska .
 
 
Artystka imponuje niespożytą werwą estradową, nieznużoną energią, techniką wokalną i ładnie utanecznionym gestem i aktorskim wyrazem.
Lubi pastisz jeśli to nie jest nerw parodystyczny, lecz nie powiela dawnych wzorów ; np. „Mały Żigolo” jest przez artystkę śpiewany w innym niż niegdyś - zróżnicowanym - tempie, a wykonanie Udibidibindia  jest brawurowe.

Wyczucie dowcipu, głos, wdzięk i - nie na ostatnim miejscu - uroda czynią z Repetowskiej artystkę z klasą, a jej program jest rzetelnym, profesjonalnym produktem estradowym który i wzrusza i edukuje przypominając klasykę repertuaru XX lecia międzywojennego.
 
Duże sceny nie są obce śpiewającej aktorce ; Sala Kongresowa, Teatr Bagatela w Krakowie którego była wieloletnim dyrektorem, teatry warszawskie, liczne Miejskie i Środowiskowe Ośrodki Kultury to przykłady na udane koncerty artystki .


 .. zapraszamy 13 października (niedziela godz. 19:00) ; Café Zakopianka - na krakowskich Plantach.

Gospodarzem  muzycznego spotkania jest Marek Jasicki, a część oficjalną - z wręczeniem nagrody Ministra Kultury i Sztuki - poprowadzi dyrektor Festiwali Piosenki Retro im. M. Fogga - Wojciech Dąbrowski 

 
  

 

Organizacja koncertów : ESTRADA KRAKOWSKA ul. Św. Marka 34 A / Planty - Pawilon Zakopianka / Kraków

tel,;  +48 12 421 40 45
fax.; +48 12 421 79 64
estrada@estrada.net.pl