Martyna HOŁDA 

Urodzona w 1994. 
Dyplom z wyróżnieniem w malarstwie, Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Kluzy, Kraków. (2013). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (w 2019 dyplom na Wydziale Grafiki w pracowni filmu animowanego prof. R Sowy). Malarstwo, rysunek, grafika warsztatowa - litografia, ilustracje do książek, plakat, to obszar artystycznych wyzwań i dokonań artystki który zdominował film animowany i powstałe jej autorskie filmy "Lilu" i "Papierowy dom" tworzone w technice rysunku poklatkowego.  Plenery i podróże artystyczne w kraju i za granicą. Prace artystki znajdują się w galeriach sztuki i prywatnych zbiorach w Polsce, Francji, USA, Chinach, Japonii, Słowenii, Austrii i Niemczech. Laureatka wielu konkursów i nagród, a w dorobku artystycznym wystawy indywidualne i liczne wystawy zbiorowe. 

      


PASTEL
LITOGRAFIA
MALARSTWO
RYSUNEK
KARTKI ŚWIĄTECZNE


Czesław DŹWIGAJ

Urodził się w 1950 roku w Nowym Wiśniczu. W 1977 ukończył Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. A. Hajdeckiego. Profesor nadzwyczajny, kierownik Pracowni Rzeźby w Ceramice ASP, kierownik Katedry Sztuki na Uniwersytecie w Rużomberok (Słowacja), w latach 1994-2011 wykładowca Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie.
W dorobku ma kilkadziesiąt pomników, w tym blisko 70 pomników Jana Pawła II w kraju i za granicą, m.in. w USA, Argentynie, Niemczech, Włoszech, królestwie Liechtenstein, Portugalii, Francji, Hiszpanii i na Litwie. Jego prace znajdują się w muzeach krajowych i zagranicznych oraz w kolekcjach prywatnych. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień.  
MEDALE
RZEŹBA
RYSUNEK

 
Stanisław MAZUŚ 

Urodzony w 1940 r. w Lublinie. W latach 1961-1967 studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa). Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od 1967 r. bierze udział w międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach, konkursach oraz plenerach ( 200 wystaw indywidualnych w kraju). Brał udział w prezentacjach sztuki polskiej za granicą, m.in. w Miszkolcu, Madrycie, Moskwie, Ostrawie, Budapeszcie, Sofii, Zagorie, Karlowych Warach, Paryżu, Bayreuth, Ułan Bator, Barcelonie, Bratysławie, Pradze, Atenach, Berlinie, Beuningen. Jest laureatem wielu znaczących nagród i wyróżnień. W 2014 został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Medalem "Zasłuzony Kulturze Gloria Artis" .  Prace Artysty znajdują się w zbiorach instytucji państwowych, muzeach, kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, między innymi w Galerii Uffizi we Florencji.
MALARSTWO
Zbigniew CZOP 

Urodzony w  Krakowie w 1943r. Dyplom Krakowskiej ASP / Wydział Grafiki w pracowni prof. Wejmana i prof. Kantora. Twórca o iście renesansowej skali zainteresowań: od grafiki reklamowej i książkowej, poprzez architekturę wnętrz, malarstwo sztalugowe i ścienne, elementy i kompozycje rzeźbiarskie, aż po grafikę warsztatową - arcytrudną sztukę  m i e d z i o r y t u  (grafika wklęsła - "uprawia" ją 7-8 artystów na świecie). Prace artysty wystawiane są w liczących się galeriach polskich, niemieckich, angielskich, duńskich, fińskich, oraz galeriach i Muzeum Sztuki Nowego Yorku. Sztychy miedziorytnicze posiadają kolekcjonerzy sztuki, muzea i liczące się galerie. Zdobią  prestiżowe gabinety, urzędy, salony, hotele i prywatne rezydencje.
Od dnia 20/07/2020 nasza Galeria nie prowadzi sprzedaży prac artysty - pozostają one w wyłącznym Jego osobistym posiadaniu.
MIEDZIORYT

Andrzej PELLER (ur. 1941, zm. 2021 w Krakowie)

Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Prowadzi wykłady z kompozycji, rysunku i perspektywy w Prywatnej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Szkole Wnętrz i Przestrzeni.
Autor projektów i kilkudziesięciu realizacji w zakresie architektury wnętrz. Uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową.
Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. 
RYSUNEK
 
Allan RZEPKA (ur. 1940, zm. 2022 w Krakowie) 
 

Polski malarz współczesny, scenograf teatralny. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie / Wydzial Malarstwa w pracowni Czesława Rzepińskiego oraz Wydział Scenografii pod kierunkiem Andrzeja Stopki. Dyplom otrzymał w 1963 i skupił się na tworzeniu malarstwa sztalugowego, grafiki oraz scenografii. Uczestniczył w paryskim Biennale Młodych w 1965 i 1967. Był twórcą scenografii dla teatrów w Kaliszu, Bielsku-Białej i Katowicach, współpracował też w tym zakresie z wrocławskim ośrodkiem Telewizji Polskiej. Uczestniczył w spotkaniach i festiwalach teatralnych. Działalność scenograficzną zakończył wystawą zorganizowaną w 2000 w Galerii Teatralnej krakowskiego Muzeum Historycznego pt. „Malarstwo w teatr uwikłane”. Allan Rzepka jest profesorem zwyczajnym Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, swój czas dzielił na pracę pedagogiczną oraz malarstwo i grafikę. 
MALARSTWO 

 

Dawid SZYMCZYK / RZEŹBA

Absolwent Liceum Plastycznego im. J.Szermentowskiego w Kielcach. Absolwent 
Akademii Sztuk Pięknychi w Krakowie (Wydział Rzeźby).  Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012r. Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą (kwalifikacja do międzynarodowego konkursu ,,Figurativas 2017''. I miejsce w konkursie Współczesna Transpozycja Dzieł Konstantego Laszczki 2016r. Za osiągniecia artystyczne wyróżniony stypendium im. H.Dorena w 2017r. Jego rzeźby znajdują się na stałej ekspozycji w Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu (woj. Świętokrzyskie). W przestrzeni publicznej zrealizował ,,Portret Arvo Parta" znajdujący się na rynku głównym w Jaworznie oraz ,,Piąta Symfonia Jaen'a Sibeliusa''w Imatrze (Finlandia). 

 
Inni Artyści 

W sprzedaży posiadamy również pojedyncze prace innych artystów. To obrazy olejne, pastele, grafika, rysunek, deponowane do sprzedaży przez osoby prywatne i instytucje kultury. 
Do naszej Art Gallery trafiają też prace artystów nieznanych (brak sygnatury / podpisu) . 
 


Uwaga :
  • Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zezwolenia Galerii zabronione .. Na życzenie kupującego prześlemy zdjęcia o większej rozdzielczości
  • Wykonujemy też usługi ramiarskie do prac naszych artystów i zlecone oprawy prac innych / powierzonych