Martyna HOŁDA / MALARSTWO / RYSUNEK

Urodzona w 1994. 
Dyplom z wyróżnieniem w malarstwie, Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Kluzy, Kraków. (2013). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (w 2019 dyplom na Wydziale Grafiki w pracowni filmu animowanego prof. R Sowy). Malarstwo, rysunek, grafika warsztatowa - litografia, ilustracje do książek, plakat, to obszar artystycznych wyzwań i dokonań artystki który zdominował film animowany i powstałe jej autorskie filmy "Lilu" i "Papierowy dom" tworzone w technice rysunku poklatkowego.
Plenery i podróże artystyczne w kraju i za granicą. Prace artystki znajdują się w galeriach i prywatnych zbiorach w Polsce, Francji, USA, Chinach, Japonii , Słowenii, Austrii i Niemczech. Laureatka wielu konkursów i nagród, a w dorobku artystycznym wystawy indywidualne i liczne wystawy zbiorowe.Czesław DŹWIGAJ / RZEŹBA / RYSUNEK

Urodził się w 1950 roku w Nowym Wiśniczu. W 1977 ukończył Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. A. Hajdeckiego. Profesor nadzwyczajny, kierownik Pracowni Rzeźby w Ceramice ASP, kierownik Katedry Sztuki na Uniwersytecie w Rużomberok (Słowacja), w latach 1994-2011 wykładowca Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie.
W dorobku ma kilkadziesiąt pomników, w tym blisko 70 pomników Jana Pawła II w kraju i za granicą, m.in. w USA, Argentynie, Niemczech, Włoszech, królestwie Liechtenstein, Portugalii, Francji, Hiszpanii i na Litwie. Jego prace znajdują się w muzeach krajowych i zagranicznych oraz w kolekcjach prywatnych. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień.  
Stanisław MAZUŚ / MALARSTWO

Urodzony w 1940 r. w Lublinie. W latach 1961-1967 studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa). Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki.
Od 1967 r. bierze udział w międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach, konkursach oraz plenerach ( 200 wystaw indywidualnych w kraju).
Brał udział w prezentacjach sztuki polskiej za granicą, m.in. w Miszkolcu, Madrycie, Moskwie, Ostrawie, Budapeszcie, Sofii, Zagorie, Karlowych Warach, Paryżu, Bayreuth, Ułan Bator, Barcelonie, Bratysławie, Pradze, Atenach, Berlinie, Beuningen.
Jest laureatem wielu znaczących nagród i wyróżnień. W 2014 został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Medalem "Zasłuzony Kulturze Gloria Artis" . 
Prace Artysty znajdują się w zbiorach instytucji państwowych, muzeach, kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, między innymi w Galerii Uffizi we Florencji. 
Zbigniew CZOP / MIEDZIORYT

Urodzony w  Krakowie w 1943r. Dyplom Krakowskiej ASP / Wydział Grafiki w pracowni prof. Wejmana i prof. Kantora.
Twórca o iście renesansowej skali zainteresowań: od grafiki reklamowej i książkowej, poprzez architekturę wnętrz, malarstwo sztalugowe i ścienne, elementy i kompozycje rzeźbiarskie, aż po grafikę warsztatową - arcytrudną sztukę  m i e d z i o r y t u  (grafika wklęsła - "uprawia" ją 7-8 artystów na świecie).
Prace artysty wystawiane są w liczących się galeriach polskich, niemieckich, angielskich, duńskich, fińskich, oraz galeriach i Muzeum Sztuki Nowego Yorku.
Sztychy miedziorytnicze posiadają kolekcjonerzy sztuki, muzea i liczące się galerie. Zdobią  prestiżowe gabinety, urzędy, salony, hotele i prywatne rezydencje.
Od dnia 20/07/2020 nasza Galeria nie prowadzi sprzedaży prac artysty - pozostają one w wyłącznym Jego osobistym posiadaniu.  
Christo Stefanoff Mendoly (1898 Kazanlak – 1966 Montreal) / MALARSTWO

Bułgarski malarz, ożeniony  w 1937 roku z Polką Ireną Pludowską i  wiele lat mieszkający w Polsce . Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Sofii pod kierunkiem czeskiego malarza Iwana Markowiczka. Za namalowanie panoramy „Stara Zagora”, sofijska akademia przy poparciu cara Borys III, przyznała malarzowi tytuł profesora.
Następnie artysta odbył podróż do Wiednia i Budapesztu, gdzie zaangażował się do malowania w studiu słynnego Pilipa Laslo, węgierskiego artysty portretującego europejskie osobistości królewskie. Po tym krótkim  doświadczeniu Mendoly odbył podróże po krajach Europy , Afryki Północnej i Azji Mniejszej. Między innymi  przebywał dłuższy czas w Wenecji, gdzie  namalował kilka znanych i charakterystycznych dla siebie obrazów. Następnie artysta odbył podróż do Wiednia i Budapesztu, gdzie zaangażował się do malowania w studiu słynnego Pilipa Laslo, węgierskiego artysty portretującego europejskie osobistości królewskie. Po tym krótkim  doświadczeniu Mendoly odbył podróże po krajach Europy , Afryki Północnej i Azji Mniejszej. Między innymi  przebywał dłuższy czas w Wenecji, gdzie  namalował kilka znanych i charakterystycznych dla siebie obrazów.  Następnie artysta odbył podróż do Wiednia i Budapesztu, gdzie zaangażował się do malowania w studiu słynnego Pilipa Laslo, węgierskiego artysty portretującego europejskie osobistości królewskie. Po tym krótkim  doświadczeniu Mendoly odbył podróże po krajach Europy , Afryki Północnej i Azji Mniejszej. Między innymi  przebywał dłuższy czas w Wenecji, gdzie  namalował kilka znanych i charakterystycznych dla siebie obrazów.   . . .     .      Współcześni  krytycy, określają jego naturalistyczne malarstwo jako dojrzałe lecz typowe i klasyczne. Posiadało ono jednak pewną charakterystyczną przypadłość. Specyficzne nakładanie na płótno farby, grubymi impastami za pomocą szpachli lub noża, tworzyło grubą fakturę  i wzmacniało wrażenia luministyczne. Technika ta nadała jego sztuce duży walor wywołujący  efekt  zachwytu, podziwu, pewien splendor i ciekawość
 .
Współcześni  krytycy, określają jego naturalistyczne malarstwo jako dojrzałe lecz typowe i klasyczne. Posiadało ono jednak pewną charakterystyczną przypadłość. Specyficzne nakładanie na płótno farby, grubymi impastami za pomocą szpachli lub noża, tworzyło grubą fakturę  i wzmacniało wrażenia luministyczne. Technika ta nadała jego sztuce duży walor wywołujący  efekt  zachwytu, podziwu, pewien splendor i ciekawośćWspółcześni  krytycy, określają jego naturalistyczne malarstwo jako dojrzałe lecz typowe i klasyczne. Posiadało ono jednak pewną charakterystyczną przypadłość. Specyficzne nakładanie na płótno farby, grubymi impastami za pomocą szpachli lub noża, tworzyło grubą fakturę  i wzmacniało wrażenia luministyczne. Technika ta nadała jego sztuce duży walor wywołujący  efekt  zachwytu, podziwu, pewien splendor i ciekawośćWspółcześni  krytycy, określają jego naturalistyczne malarstwo jako dojrzałe lecz typowe i klasyczne. Posiadało ono jednak pewną charakterystyczną przypadłość. Specyficzne nakładanie na płótno farby, grubymi impastami za pomocą szpachli lub noża, tworzyło grubą fakturę  i wzmacniało wrażenia luministyczne. Technika ta nadała jego sztuce duży walor wywołujący  efekt  zachwytu, podziwu, pewien splendor i ciekawość Współcześni  krytycy, określają jego naturalistyczne malarstwo jako dojrzałe lecz typowe i klasyczne. Posiadało ono jednak pewną charakterystyczną przypadłość. Specyficzne nakładanie na płótno farby, grubymi impastami za pomocą szpachli lub noża, tworzyło grubą fakturę  i wzmacniało wrażenia luministyczne. Technika ta nadała jego sztuce duży walor wywołujący  efekt  zachwytu, podziwu, pewien splendor i ciekawośAndrzej PELLER / GRAFIKA

Andrzej Peller urodził się w 1941 roku w Krakowie. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Prowadzi wykłady z kompozycji, rysunku i perspektywy w Prywatnej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Szkole Wnętrz i Przestrzeni.
Autor projektów i kilkudziesięciu realizacji w zakresie architektury wnętrz. Uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową.
Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. 
 
Allan RZEPKA (ur. 1940 w Krakowie) – polski malarz współczesny, scenograf teatralny.
 
Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie / Wydzial Malarstwa w pracowni Czesława Rzepińskiego oraz Wydział Scenografii pod kierunkiem Andrzeja Stopki. Dyplom otrzymał w 1963 i skupił się na tworzeniu malarstwa sztalugowego, grafiki oraz scenografii. Uczestniczył w paryskim Biennale Młodych w 1965 i 1967. Był twórcą scenografii dla teatrów w Kaliszu, Bielsku-Białej i Katowicach, współpracował też w tym zakresie z wrocławskim ośrodkiem Telewizji Polskiej. Uczestniczył w spotkaniach i festiwalach teatralnych. Działalność scenograficzną zakończył wystawą zorganizowaną w 2000 w Galerii Teatralnej krakowskiego Muzeum Historycznego pt. „Malarstwo w teatr uwikłane”. Allan Rzepka jest profesorem zwyczajnym Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, swój czas dzieli na pracę pedagogiczną oraz malarstwo i grafikę. 
 

Dawid SZYMCZYK / RZEŹBA

Absolwent Liceum Plastycznego im. J.Szermentowskiego w Kielcach. Student IV roku 
Akademii Sztuk Pięknychi w Krakowie (Wydział Rzeźby).  Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012r. Brał udział w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą (kwalifikacja do międzynarodowego konkursu ,,Figurativas 2017''. I miejsce w konkursie Współczesna Transpozycja Dzieł Konstantego Laszczki 2016r. Za osiągniecia artystyczne wyróżniony stypendium im. H.Dorena w 2017r. Jego rzeźby znajdują się na stałej ekspozycji w Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu (woj. Świętokrzyskie). W przestrzeni publicznej zrealizował ,,Portret Arvo Parta" znajdujący się na rynku głównym w Jaworznie oraz ,,Piąta Symfonia Jaen'a Sibeliusa''w Imatrze (Finlandia).


 
 
Jacek TASZYCKI / MALARSTWO

Jacek Taszycki urodził się w 1952 r. W 1983 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom z malarstwa robił u prof. Juliusza Joniaka. Dwukrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, a także laureatem Olkuskiej Nagrody Artystycznej. Uczestnik ok. 30 wystaw w kraju i za granicą. Uwielbiany przez środowisko artystyczne i bardzo chętnie zapraszany na plenery. O jego życiu krążą legendy. Ceniony był także za niebanalne poczucie humoru. Przede wszystkim jednak znakomity, oryginalny malarz. Pozostawił po sobie prace świadczące o tym, że był jednym z najlepszych polskich kolorystów.
 

Henryk TROJAN / MALARSTWO

HENRYK TROJAN Urodził się w Piotrkowie Trybunalskim. .Absolwent PWSSP (Akademia Sztuk Pięknych) w Łodzi. Dyplom z Malarstwa uzyskał w pracowni profesora Wiesława Garbolińskiego w 1987 roku. Malarstwo Henryka Trojana to niezwykle pogodna przestrzeń wypełniona postaciami uchwyconymi w codzienności. Głównymi bohaterami jego obrazów są Kobieta i Mężczyzna o anonimowych twarzach pozbawionych indywidualnych rysów.
Miękka, pastelowa kolorystyka obrazów podkreśla ich intymny nastrój i harmonię. Na oddzielną uwagę zasługuje warsztat artysty. Gotycko wydłużone ciała o małych owalnych głowach to charakterystyczne cechy postaci z płócien Henryka Trojana.

 
Inni Artyści 

W kolekcji Art.Gallery Zakopianka posiadamy również pojedyncze prace innych artystów. To obrazy olejne, pastele, grafika, rysunek, deponowane do sprzedaży przez osoby prywatne i instytucje kultury. 
Do naszej Art.Gallery Zakopianka trafiają też prace artystów nieznanych (brak sygnatury / podpisu) .