STANISŁAW MAZUŚ /  Wystawa malarstwa 6/12/2017 - 8/01/2018


  
6 grudnia 2017 (środa godz. 18.00) - otwarcie w Cafe Art Gallery Zakopianka na Plantach wystawy prac malarskich artysty Stanisława Mazusia .
Dotychczas wystawiane tu prace artysty stanowiły część wystawy zbiorowej (obok artystycznych witryn Zbigniewa Czopa, Czesława Dźwigaja, Allana Rzepki i Martyny Hołda) która od 2015 roku wzbudza ciekawość koneserów sztuki, kawiarnianych gości i turystów .
Na naszą prośbę artysta udostępnił na okres 1 miesiąca (6 grudnia 2017 do 7 stycznia 2018) swoje nowe prace powstałe w ostatnim roku m.in. podczas pleneru w Reymontówce, a także te których nie mieliśmy dotąd okazji zaprezentować w naszej galerii sztuki.
Zapraszamy więc codziennie, oprócz poniedziałków, w godz. 11-20 Stanisław MAZUŚ / MALARSTWO

Urodzony w 1940 r. w Lublinie. W latach 1961-1967 studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa). Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki.
Od 1967 r. bierze udział w międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach, konkursach oraz plenerach ( 200 wystaw indywidualnych w kraju).
Brał udział w prezentacjach sztuki polskiej za granicą, m.in. w Miszkolcu, Madrycie, Moskwie, Ostrawie, Budapeszcie, Sofii, Zagorie, Karlowych Warach, Paryżu, Bayreuth, Ułan Bator, Barcelonie, Bratysławie, Pradze, Atenach, Berlinie, Beuningen.

Jest laureatem wielu znaczących nagród i wyróżnień. W 2014 został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Medalem "Zasłuzony Kulturze Gloria Artis" . 
Jego prace znajdują się w zbiorach zbiorach wielu instytucji kultury w całej Polsce oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą, między innymi w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Muzeum Śląskim w Katowicach, Galerii Uffizi we Florencji, a także w naszej Art.Gallery Zakopianka na Plantach.