GDYNIA-WARSZAWA-POZNAŃ
25-26-27/10/2013

   

„KANTOR W PARYŻU” –  KOMEDIA MUZYCZNA / PIOSENKA FRANCUSKA / TEATR

Pierwsza w Polsce sztuka o Tadeuszu Kantorze – spektakl Pawła Zapendowskiego.
Lekka, groteskowo-nostalgiczna pełna polotu komedia muzyczna inspirowana życiem i twórczością Tadeusza Kantora.
Tadeusz Kantor pojechał do Paryża po miłość i znalazł… guzik. Ale to nie koniec, lecz początek przygody. Bo był Sukces i była Ona… Akcja przedstawia pobyt artysty w Paryżu, dokąd przyjechał ze swoim teatrem oraz jego spotkanie z emigrantem panem Wojtkiem, statystą występującym w filmach kręconych w Paryżu przez polskich reżyserów: Polańskiego, Wajdę, Kieślowskiego, Żuławskiego.
Śladem Kantora, sławnego polskiego artysty, zwiedzamy Paryż, z jego niepowtarzalnym klimatem, kawiarniami, teatrami, musicalami. Poznajemy również losy emigranta osiadłego w Paryżu, który podczas wieczerzy wigilijnej w fascynujący sposób opowiada o "polskich drogach".

Po premierze spektaklu Kantor w Paryżu aktorzy Cricot 2, bracia Wacław i Lesław Janiccy powiedzieli że: "Dziunek (Tadeusz Kantor) by się ucieszył". 

Paweł Zapendowski – tekst i reżyseria.
 
Autor sztuk teatralnych Jak z Almodovara, Kokaina (dzień 1 i 2), Jestem jaka jestem, kompozytor, plastyk.  Związany z Piwnicą pod Baranami jako kompozytor i autor spektakli. Absolwent Akademii Muzycznej i ASP w Krakowie, gdzie studiował u wybitnych polskich scenografów:  Jerzego Skarżyńskiego i Andrzeja Kreutza-Majewskiego.  Ma na koncie liczne realizacje teatralne i scenograficzne, koncerty, nagrania dla TV i radia, muzykę filmową, wystawy indywidualne i zbiorowe.
Czytanie performatywne swoich tekstów przedstawił w Austriackim Konsulacie Generalnym w Krakowie, Espace Beaujon w Paryżu, Teatrze Groteska, CSW Solvay i Mostowa Art Cafe w Krakowie. W 2015 Teatr Kontrabanda wystawił jego spektakl Jak z Almo… czyli zrób mi PITa w reż. P. Sejmickiego, oparty na tekście komedii „Jak z Almodovara”.

  • Nagroda na Konkursie Dramaturgicznym X Talia 2006 w tarnowskim teatrze im. L. Solskiego za komedię "S/M".
  • Nagroda Leon 2003 za najlepszą premierę sezonu w teatrze im. L.Schillera w Zielonej Górze dla spektaklu "Szalone nożyczki", reż. Grzegorz Matysik, (scenografia)
  • Nagroda dla najlepszej komedii na Festiwalu Talia w Tarnowie w 2007 dla spektaklu "Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść" Dario Fo, reż. Andrzej Sadowski, (scenografia)
Występują:

Izabella Grzybowska – absolwentka studia aktorskiego SPOT, 2004. Przez 6 lat związana z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia, z którym wystąpiła na wielu scenach. Role w serialach TVN i reklamie, ostatnio: " PZU-AC  Karolina ".Wojciech Gałziński – epizodysta, aktor filmowy i tv, ostatnio jako: profesor akademii wiedeńskiej w filmie „The Artist”, mleczarz w filmie „Woda dla Wybrednych” reż. Julia Sawczenko, londyński krawiec w reklamie Katar National Bank, dyrektor cyrku w reklamie Akademii Filmowej MULTI ART, Felicjan Dulski w „Moralności Pani Dulskiej” Teatru Kontrabanda.
Jacek Łukaszewski – epizodysta, aktor, dziennikarz mies. „Kinofan”. Działalność kabaretowa w „Resursie Felicjana Dulskiego KLAP”. Role w filmie, m.in. jako dziennikarz Suzin w serialu „Słynne Ucieczki”, odc. „Ucieczka na Wyspę Bornholm” (prod.TVN). Twarz Orlenu w reklamie „W drodze do pierwszej miłości” (2015).

gościnnie: Sarah Kościński - urodziła się w roku 1997 w Poitiers w rodzinie francusko-polskiej. Przez 9 lat śpiewała w dziecięcym chórze Opery w Strasbourgu (Petits Chanteurs de Strasbourg). Z zespołem tym występowała na wielu scenach Francji i Europy.

Najbliższe spektakle: 


21.01.2017 – sobota – Café Art. Gallery Zakopianka na Plantach godz. 18.00 

10.02.2017 - piątek - Śródmiejski Ośrodek Kultury ul. Mikołajska 2 godz. 19.00 

3.03.2017 - piątek - Śródmiejski Ośrodek Kultury ul. Mikołajska 2 godz. 19.00 / bilety ŚOK


rolina ".
  

Organizacja koncertów / widowni;
ESTRADA KRAKOWSKA ul. Św. Marka 34 A / Planty - Pawilon Zakopianka / Kraków

tel,;  +48 12 421 40 45
fax.; +48 12 421 79 64

estrada@estrada.net.pl